A padelezés megkezdésekor gyakran feltett kérdés, hogy meddig tart egy padel-meccs. Itt elmondunk mindent, amit tudnod kell ahhoz, hogy megbecsüld egy átlagos padel meccs időtartamát.

A padel játék időtartamát befolyásoló tényezők padel

A padel-mérkőzéseket általában 3 szettből a legjobbra játsszák, azaz az a játékos nyer, aki 2 szettet nyert. Minden szett 6 játékból áll, itt legalább 6 játékot meg kell nyerni. Kivéve, ha 5-5 a meccsek száma, akkor az nyer, aki további 2 meccsel előrébb végez.

Minden játék átlagosan 5 percig tart, és ha 6 játékot játszunk, egy szett akár 30 percig is tarthat. Ha figyelembe vesszük, hogy a mérkőzést 3 szettben játsszák, akkor egy padel-mérkőzés időtartama akár 90 perc is lehet.

Így egy padel-mérkőzés időtartama másfél óra, 90 perc, bár ez akár 2 órára is meghosszabbítható. Mindez természetesen attól függ, hogy az egyes szetteket milyen sebességgel játsszák le, mert ha a szetteket meghosszabbítják vagy lerövidítik, akkor a padel-mérkőzés időtartama is módosul.

Érdekelhet a padel játékról szóló cikkünk.

Mi befolyásolja, hogy meddig tart egy padel meccs?

Az első dolog, amit tudnod kell, hogy egy padel-meccs hossza számos tényezőtől függ:

• A játékosok szintje (kezdők, középhaladók vagy profik).
  • Akár egyesben, akár párosban játszott.
  • A játék sebessége.
  • A játékstílus, legyen az inkább védekező, támadó stb.
  • Pályaviszonyok.
  • A csapat, amellyel játszol.

Egy másik figyelembe veendő szempont, hogy a padel-mérkőzés időtartama befolyásolhatja, hogy felnőttek vagy gyerekek játszanak-e. Általában a fiatal felnőttek gyorsabban játszanak, mint a gyermekek vagy az idősebb felnőttek.

A padel-szakértők abban is egyetértenek, hogy a padel-mérkőzés időtartamának két extra pillanatot kell tartalmaznia. Az első a padel-meccs előtti bemelegítés, a második pedig a játékok vagy szettek közötti szünetek, amelyek a játékosoktól függnek.

Összefoglalva tehát, ha megkérdezik, hogy mennyi ideig tart egy padel-meccs, akkor azt mondhatja, hogy legalább 2 órát és 2,5 órát kell foglalni, mivel egy padel-meccs időtartama 1,5 órától 2 óráig terjed. Ehhez jön még a bemelegítés, a szünetek és a meccs utáni szünet! És akkor még nem is számoltuk azt az időt, amíg eljutsz az evezős klubba és vissza.